Jednym z kluczowych narzędzi pozwalających na szybkie wyszukiwanie atrakcyjnych ofert polis jest internetowa porównywarka ubezpieczeń. Dzięki niej można zweryfikować nie tylko wysokość składek, ale również ogólne warunki umowy i inne elementy istotne z punktu widzenia konsumenta. Korzystanie z tego rodzaju rozwiązania przynosi mnóstwo wymiernych korzyści, o czym więcej w dalszej części artykułu. 

Optymalna wygoda i oszczędność czasu

Porównywarka ubezpieczeń online jest przede wszystkim zaskakująco komfortowa w użytkowaniu. Daje nam bowiem dostęp do ofert licznych towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu, a oprócz tego nie wymaga wychodzenia z domu i oferuje bardzo przejrzysty, intuicyjny interfejs. Zasada jej działania jest banalnie prosta – wystarczy wybrać rodzaj polisy, uzupełnić formularz o wymagane dane (np. na temat samochodu osobowego lub obiektu mieszkalnego), a na koniec zatwierdzić całą operację. Wyskakuje wówczas lista ofert w pełni zgodnych z ustalonymi kryteriami. Dodajmy, że porównywarka ubezpieczeń umożliwia zazwyczaj ekspresowy zakup polisy, co przekłada się bezpośrednio na oszczędność cennego czasu. Nie trzeba go tracić na dojazd do siedziby konkretnego towarzystwa ani długie stanie w korkach. To z pewnością ogromne udogodnienie dla wszystkich osób mocno zapracowanych. 

Bezpieczeństwo danych odgrywa ważną rolę

Internetowa porównywarka ubezpieczeń to narzędzie dostępne 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu (z dowolnego miejsca na świecie – warunkiem jest jedynie połączenie z siecią). Jeśli zatem ktoś wykonuje swoje obowiązki zawodowe do późnego wieczora i z tego powodu nie ma szans na udanie się do punktu stacjonarnego, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby i tak dokonał wyboru korzystnej cenowo polisy. Dotyczy to także zapominalskich, przekładających zakup świadczenia na ostatnią chwilę. Na uwagę zasługuje ponadto fakt, że omawiana porównywarka ubezpieczeń gwarantuje ponadprzeciętnie wysoki poziom bezpieczeństwa zarówno danych, jak i samej transakcji. Składa się na to kilka elementów, do których zaliczamy:

– zaawansowany kod aplikacji

– dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną

– certyfikat SSL (połączony z szyfrowaniem wszelkich informacji)

– ścisłe przestrzeganie rozporządzenia o ochronie danych osobowych (tzw. RODO)

Na zakończenie należy jeszcze podkreślić, że niemal każda porównywarka ubezpieczeń udziela wsparcia ze strony przeszkolonego konsultanta. Można się z nim skontaktować telefonicznie lub mailowo w celu rozwiania wątpliwości dotyczących danej oferty, ewentualnie otrzymania podpowiedzi w kwestii wypełniania formularza.